Najnowszy numer!

Dowiedz się jak robić skuteczny marketing i promować e-sklep.

Zobacz numer

Sky-Shop.pl: Od założenia sklepu internetowego i pierwszej sprzedaży dzieli Cię kilka dni!

Zdecydowaną większość produktów zamawiasz obecnie przez Internet? Podobnie jak ja i mnóstwo innych osób zasilasz portfel właściciela sklepu internetowego. Teraz i Ty możesz zacząć sprzedawać i to w kilka dni. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Z pomocą przychodzi kompleksowy system e-commerce, który umożliwia szybkie i sprawne wdrożenie pomysłu na e-biznes w życie. Sprawdź, jak i dlaczego warto to zrobić!

Sky-Shop.pl: Od założenia sklepu internetowego i pierwszej sprzedaży dzieli Cię kilka dni!

Zdecydowaną większość produktów zamawiasz obecnie przez Internet? Podobnie jak ja i mnóstwo innych osób zasilasz portfel właściciela sklepu internetowego. Teraz i Ty możesz zacząć sprzedawać i to w kilka dni. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Z pomocą przychodzi kompleksowy system e-commerce, który umożliwia szybkie i sprawne wdrożenie pomysłu na e-biznes w życie. Sprawdź, jak i dlaczego warto to zrobić!

Kto i dlaczego decyduje się na własny sklep internetowy?

Aktualna wartość branży e-commerce wynosi około 50 miliardów złotych i wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie to jeszcze więcej. Sprzedaż internetowa z roku na rok rośnie. Co ciekawe, jako jeden z nielicznych segmentów, notuje istotne wzrosty nawet podczas pandemii koronawirusa.

Obecną sytuację na rynku e-commerce możemy porównać do wysokiego sezonu sprzedażowego. Liczba zamówień, a przede wszystkim ich wartość, w wielu sklepach internetowych przewyższa wyniki osiągane w grudniu, o czym świadczą dane gromadzone przez Sky-Shop.pl. – mówi Maciej Cebertowicz, manager ds. sprzedaży i rozwoju produktu w platformie sklepów internetowych Sky-Shop.pl

Wśród osób decydujących się na otworzenie własnego sklepu internetowego możemy wyróżnić przynajmniej dwie grupy:

 • przedsiębiorców, którzy przenoszą biznes stacjonarny do sieci lub poszerzają kanały sprzedaży o handel internetowy;
 • osoby, które swoją realizują swój pomysł na sklep internetowy właśnie teraz.

Obydwie grupy wykorzystują ogromny popyt, jaki pojawił się na rynku wraz z ograniczeniem sprzedaży w tradycyjnych sklepach. Wzrost zainteresowania, szczególnie zauważalny w sektorze spożywczym i medycznym, zaowocował wydłużeniem czasu realizacji zamówień – w niektórych przypadkach nawet do 30 dni! To z kolei dało szerokie pole do dynamicznego rozwoju nowych sklepów, które są w stanie zapewnić szybką i sprawną obsługę, toteż klienci chętnie korzystają z ich oferty.

Potwierdzeniem bardzo dużego popytu na zakupy przez Internet jest fakt, że sprzedają nie tylko sklepy prowadzone w sieci od lat, ale nawet te, które powstały kilka dni wcześniej! Pierwsze zamówienia u naszych klientów pojawiają się nawet po kilku godzinach od pełnej konfiguracji sklepu, czyli udostępnienia możliwości zakupu. – mówi Maciej Cebertowicz.

Obecne zainteresowanie zakupami w sklepach internetowych cieszy, ale jeszcze większe zadowolenie wywołuje zmiana nawyków zakupowych, którą prawdopodobnie zaobserwujemy. Osoby dotychczas stroniące od kupowania niektórych (a może nawet wszystkich) artykułów w sieci, miały wystarczająco dużo okazji, by przekonać się, że jest to nie tylko wygodne, ale i bezpieczne rozwiązanie. Nabyte przez kilka tygodni nawyki oraz nowo poznani dostawcy zostaną z nami na dłużej.

Jak założyć sklep internetowy w kilka dni?

Twoim celem jest osiągnięcie pierwszej sprzedaży w kilka/kilkanaście dni od rozpoczęcia prac nad sklepem internetowym? To znak, że swoją energię i czas powinieneś skoncentrować na marketingu i dopracowaniu oferty sprzedażowej.
Wykorzystując gotowe, sprawdzone rozwiązania dostarczane przez Sky-Shop.pl masz pewność, że skupiasz się na tym, co pchnie Twój biznes naprzód. Podczas gdy Ty sprzedajesz, dostawca oprogramowania czuwa nad wszystkimi aspektami technicznymi działania e-sklepu.
Sklep jest gotowy do rozpoczęcia sprzedaży natychmiast po jego założeniu! Wystarczy, że skonfigurujesz go zgodnie ze swoimi potrzebami!

Czym musisz się zająć przed uruchomieniem sklepu internetowego?

Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie w kilka dni wymaga nie tylko sprawdzonych rozwiązań technologicznych, ale i dobrego planu działania. Właśnie dlatego w jednym miejscu zebrane zostały działania, jakie musisz podjąć samodzielnie, by skonfigurowany przez Ciebie sklep był gotowy na przyjęcie pierwszego klienta.

1. Założenie firmy lub dodanie numeru PKD Działalność pozwoli Ci korzystać z usług hurtowni, bramek płatniczych i kurierów. Firma i posiadany wraz z nią NIP to kluczowe elementy współpracy B2B. Pamiętaj, że większość sklepów internetowych jest zwolniona z obowiązku fiskalizacji sprzedaży oraz odprowadzania podatku VAT. Istnieją jednak branże, w których jest to konieczne – sprawdź, czy możesz skorzystać ze wspomnianych udogodnień.
2. Kupno domeny
(bez hostingu)
Domena to inaczej adres sklepu internetowego. W Sky-Shop otrzymasz domenę techniczną (z końcówką .mysky-shop.pl), która umożliwia prowadzenie sprzedaży. Ze względu na budowanie zaufania i rozpoznawalności, rekomendujemy podpięcie własnej domeny (z końcówką .pl, .com lub inną). Hosting (miejsce na serwerze) zapewnia dostawca oprogramowania, toteż nie ma potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów.
3. Znalezienie dostawcy lub sprzedaż własnych wyrobów. Sprzedaż własnych wyrobów będzie wiązała się z ręcznym wprowadzeniem unikalnych danych produktów do sklepu. W przypadku asortymentu z hurtowni, zrobisz to automatycznie – wystarczy, że podejmiesz współpracę z wybranym dostawcą.
4. Uruchomienie bramki płatniczej Przed włączeniem płatności w Twoim sklepie, konieczne jest podpisanie umowy z firmą dostarczającą bramkę płatniczą np. PayU. Możesz ograniczyć formalności i skrócić czas oczekiwania korzystając z bramki Sky-Pay, gdzie na klientów Sky-Shop.pl czekają preferencyjne warunki współpracy.
5. Współpraca z firmą kurierską Wybierz firmę, która dostarczy paczki Twoim klientom i podpisz z nią umowę. Dobrą alternatywą (zwłaszcza na początku działalności) jest skorzystanie z brokera kurierskiego, który udostępnia oferty wielu firm w jednym miejscu.
6. Regulamin i polityka prywatności Każdy sklep internetowy musi posiadać regulamin usług, który akceptowany jest podczas finalizacji transakcji. Napiszesz go samodzielnie lub zlecisz firmie specjalizującej się w prawie e-commerce.

Jak widzisz, Twoje obowiązki skupiają się na przygotowaniu aspektów prawnych oraz podjęciu współpracy z firmami zewnętrznymi. W rzeczywistości, wszystkie z wymienionych czynności nie powinny zająć Ci dłużej niż 1-2 dni.

Co da Ci oprogramowanie dopasowane do potrzeb?

Sklepy internetowe różnią się aktualnymi potrzebami związanymi ze stopniem rozwoju oraz oferowanym asortymentem. Celem oprogramowania Sky-Shop.pl jest idealne dopasowanie rozwiązań do potrzeb, tak by krok po kroku podążać za rozwojem sklepu. Wygodne pakiety abonamentowe pozwolą wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję.
Korzystając z gotowego systemu zyskujesz:

1. Budowę sklepu z gotowych modułów W Sky-Shop.pl korzystasz z gotowych modułów w kilku wersjach. Sklep budujesz poprzez przeciąganie elementów na wybrane miejsca i… gotowe!
2. Sklep internetowy na telefon, czyli RWD Dzisiejsi konsumenci kupują coraz więcej przez telefon. Dzięki technologii RWD, Twój sklep automatycznie dostosuje się do rozmiaru urządzenia, z którego korzysta klient.
3. Gotowe integracje z hurtowniami Integracja z hurtownią to mechanizm, który automatycznie pobiera i aktualizuje dane o sprzedawanych przez Ciebie produktach. Oszczędza Twój czas i usprawnia pracę. Oprogramowanie Sky-Shop.pl posiada gotowe integracje z przeszło 300 hurtowniami, w tym z hurtowniami dropshipping.
4. Gotowe integracje z kurierami, bramkami płatniczymi i innymi narzędziami Połączenia z firmami kurierskimi, bramkami płatniczymi oraz innymi narzędziami, które są przydatne sprzedawcom czekają na uruchomienie! Wystarczy, że rozpoczniesz współpracę z daną firmą i w kilka minut uruchomisz integrację w swoim sklepie.
5. Sprzedaż wielokanałową, czyli Allegro, Facebook, eBay i inne Pamiętaj, że Sky-Shop.pl to nie tylko sklep internetowy. Oprogramowanie wspiera sprzedaż wielokanałową w tym: na Allegro, na Facebooku, eBay’u. Dostęp do portali sprzedażowych pozwoli Ci wkroczyć do e-commerce szybko i sprawnie.
6. Wygodny panel administracyjny sklepu To Twoje centrum dowodzenia. Panel administracyjny sklepu pozwala zarządzać wszystkimi procesami i gromadzi zamówienia ze wszystkich kanałów sprzedaży w jednym miejscu – bez konieczności logowania się w każdym z nich.
7. Aplikację mobilną do zarządzania sklepem Chcesz mieć swój biznes pod kontrolą wszędzie, gdzie jesteś? Z aplikacją mobilną Sky-Shop to możliwe!

Wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia sprzedaży online zostały zebrane w jednym miejscu. To dzięki nim szybko i sprawnie wprowadzasz zmiany w sklepie, rozwijasz swoją działalność i nie martwisz się o dodatkowe koszty bądź oczekiwanie związane z modyfikacjami – wszystko dzieje się natychmiast po tym, jak włączysz ustawienie! Co jeszcze da Ci abonament?

 • Bezpłatną pomoc techniczną
  Doradcy są do Twojej dyspozycji zarówno mailowo, jak i telefonicznie. W konfiguracji oprogramowania pomagają poradniki video, opisy funkcji zawarte bezpośrednio w panelu sklepu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Zapłacisz tylko za to, z czego korzystasz
  Elastyczne pakiety abonamentowe sprawiają, że płacisz tylko za to, z czego aktualnie korzystasz. A gdy zajdzie potrzeba – zwiększysz zakres wykorzystywanych usług w dowolnym momencie.
 • Nieustanny rozwój i aktualizacja oprogramowania
  Rynek e-commerce dynamicznie się zmienia, a Ty nie musisz martwić się modyfikacjami, jakie zaszły w zewnętrznych systemach, których używasz w codziennej pracy. Oprogramowanie jest codziennie aktualizowane i wzbogacane o nowe funkcje wspierające sprzedaż.
 • Zapomnij o kwestiach technicznych i skup się na sprzedaży
  Twoim zadaniem jest sprzedaż! Nie trać czasu na technikalia i powierz je zespołowi specjalistów!

Nie zwlekaj i testuj Sky-Shop bezpłatnie przez 14 dni! Poznaj oprogramowanie i skorzystaj z bezpłatnych e-booków o rozpoczęciu sprzedaży, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy!

 


Artykuł promocyjny

Spragniony wiedzy o e-commerce?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę premium lub elektroniczną by zyskać dostęp do magazynu w wersji elektronicznej PDF.

Zamów prenumeratę