Piki i spadki sprzedaży w e-commerce

Dowiedz się jak sobie radzić z sezonowością w e-handlu.

Zobacz numer

Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” już jest!
Nowość Artura Jabłońskiego

Wreszcie jest! Pierwsza na rynku książka w całości poświęcona tworzeniu i optymalizacji kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie. Tworzenie pierwszej kampanii, techniczne ustawienia w Menedżerze reklam, przydatne narzędzia – znajdziesz tu wszystko. Dowiesz się także, jak pogodzić działania na Facebooku ze strategią marketingową swojego biznesu.

Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” już jest!
Nowość Artura Jabłońskiego

Wreszcie jest! Pierwsza na rynku książka w całości poświęcona tworzeniu i optymalizacji kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie. Tworzenie pierwszej kampanii, techniczne ustawienia w Menedżerze reklam, przydatne narzędzia – znajdziesz tu wszystko. Dowiesz się także, jak pogodzić działania na Facebooku ze strategią marketingową swojego biznesu.

Książka o reklamie na Facebooku? Przecież wszystko tam tak szybko się zmienia. Za chwilę będzie już nieaktualna!

Facebook przez lata wywrócił do góry nogami wiele rzeczy, ale najważniejsze opcje pozostawia bez zmian. Reguły konfigurowania i optymalizowania reklam jak działały, tak działają. Poniżej znajdziesz znacznie więcej dowodów dlaczego ta książka jest warta uwagi.

Dlaczego powstała ta książka?

Po pierwsze: na rynku jest mnóstwo wiedzy, ale rozproszonej. Wciąż brakuje uporządkowanego poradnika, prowadzącego przez konfigurację reklamy na Facebooku krok po kroku.

Po drugie: najważniejsze reguły decydujące o skuteczności kampanii reklamowych na tym portalu nie zmieniły się znacząco przez kilka lat i nic nie wskazuje na to, żeby miały się zmienić w najbliższym czasie.

Po trzecie i najważniejsze: o powodzeniu lub porażce kampanii reklamowej na Facebooku decydują strategia, odpowiednie poznanie grupy docelowej i właściwy przekaz. A to solidne podstawy marketingowe, w zasadzie niezależne od kanału komunikacji.

Facebook jest tylko narzędziem. Znajomość sposobu działania panelu reklamowego jest przydatna i ważna, natomiast nie gwarantuje powodzenia Twojego projektu biznesowego. Umiejętność skutecznego komunikowania się z właściwie dobraną grupą docelową – już tak.

W książce „Skuteczna reklama na Facebooku” dowiesz się, jak konfigurować reklamy na Facebooku od strony technicznej, ale także strategicznej. To właśnie największa wartość tej publikacji.


Kup teraz książkę „Skuteczna reklama na Facebooku”


Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” to cztery moduły:

Moduł 1. Struktura i mechanika reklam na Facebooku
Najważniejsze zasady rządzące reklamą portalu Marka Zuckerberga. Odpowiedzi na często zadawane pytania..
Z tego modułu dowiesz się przede wszystkim, kiedy warto promować posty, a kiedy należy się zagłębiać w meandry menedżera reklam. Poznasz dostępne cele reklamowe i odkryjesz, jak działają.

Moduł 2. Targetowanie, czyli grupa docelowa
Wszystkie kluczowe ustawienia na poziomie zestawu reklam – drugiego etapu konfiguracji reklamy na Facebooku. Nie ogranicza się jedynie do wskazania sprawdzonych rozwiązań w samym menedżerze reklam, ale wskazuje narzędzia, które pozwolą Ci ustalić, do jakiego typu odbiorców chcesz dotrzeć.

Moduł 3. Kreacja
Trzeci i zarazem ostatni etap tworzenia reklamy – przygotowanie kreacji sensu stricto. Przeczytasz tutaj o skutecznych formatach reklamowych, tworzeniu angażujących grafik, jak również o pisaniu wciągających tekstów zachęcających do zakupu.

Moduł 4. Analiza i optymalizacja
Gdy uruchomisz reklamę, czas na obserwację i analizę! W tej sekcji poznasz wskaźniki oraz zasady, jakimi warto kierować się w podejmowaniu decyzji o włączaniu lub skalowaniu poszczególnych kampanii, a także o budżecie kampanii Facebook.

Tabela z książki – Przykład kampanii z ponad 14-krotnym zwrotem wydatków na reklamę

Przykład kampanii z ponad 14-krotnym zwrotem wydatków na reklamę

Dla kogo jest „Skuteczna reklama na Facebooku”?

Jesteś marketerem, PR-owcem albo pracownikiem agencji reklamowej i tworzenie reklam należy do Twoich obowiązków? Z tej książki nauczysz się, jak robić to krok po kroku.

A może jesteś właścicielem firmy lub szefem działu, który zleca reklamy podmiotom zewnętrznym – agencjom czy freelancerom? Książka „Skuteczna reklama na Facebooku” pomoże Ci zrozumieć cały proces pracy nad kampanią na Facebooku, jak również nauczyć się wychwytywać ewentualne błędy współpracowników, gdyby naszła Cię ochota na kontrolę efektów ich pracy na koncie reklamowym.

Wywiad Marketer+ z Arturem Jabłońskim – autorem książki „Skuteczna reklama na Facebooku”

O autorze

Artur Jabłoński to przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w marketingu. Prowadzi Agencję social media & PPC Marketingu. Swoją przygodę z marketingiem rozpoczynał jako copywriter. Doświadczenia z tamtych lat wykorzystuje do dziś. Wydał bestsellerową książkę „Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować).” Pracował jako menedżer w agencji reklamowej, a także jako business development manager po stronie klienta. Reklamą efektywnościową – w tym reklamą na Facebooku – zajmuje się od siedmiu lat. Szkoli na warsztatach i prowadzi kursy online. Wykłada na polskich uczelniach. Teraz napisał dla Ciebie ksiażkę – „Skuteczna reklama na Facebooku”.

Co jeszcze znajdziesz w książce?

Książka przeprowadzi Cię krok po kroku przez konfigurowanie reklamy na Facebooku – od wyboru celu reklamowego, przez dobór grupy docelowej, po stworzenie kreacji. Wszystko jest tak pomyślane, żeby przedstawianie poszczególnych etapów konfiguracji łączyło się z refleksjami natury ogólniejszej.

Gdy mowa o dobieraniu zainteresowań, Artur Jabłoński przedstawia szerzej narzędzia pozwalające poznać swoją grupę docelową. Rozważania o skutecznych kreacjach i tekstach reklamowych łączy z kolei z uniwersalnymi wskazówkami dotyczącymi pisania tekstów sprzedażowych i promocyjnych.

Książka Artura Jablońskiego

 


Kup teraz książkę „Skuteczna reklama na Facebooku”


 

Spragniony wiedzy o e-commerce?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę premium lub elektroniczną by zyskać dostęp do magazynu w wersji elektronicznej PDF.

Zamów prenumeratę